Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
sobota, 9 października 2021, 12:00-00:00

9 października (sobota) 2021 r. o godz. 12:00 w ramach projektu „Dzielny, wyklęty-zapomniany-przywrócony pamięci” realizowanego przez Stowarzyszenie Miłosników Górnych Łużyc i dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej ZAPRASZAMY:

 

* na film dokumentalny o żołnierzu niezłomnym ppłk. Anatolu Sawickim pseudonim “Młot” – ostatnim komendancie eksterytorialnego Okręgu Lwów AK-WiN i jego podwładnych, na terenach Lubania i okolic,

 

* wykład „Żołnierze Wyklęci – nie dajmy zginąć poległym…” - Tomasz Selenit Bernacki

 

* wykład „Anatol Sawicki – Niezłomny do samego końca” - Janusz Kulczycki

 

* pokaz umundurowania oraz broni żołnierza polskiego okresu 1939-1948.

 

MIEJSCE:

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu Al. Kombatantów 11. - godz:12:00, sobota 9 październik 2021r.

 

Projekt realizowany w ramach: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. "Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym" Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Wartość projektu 13.780,00 zł. Wartość dofinansowania 10.980,00 zł.

źródło: Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...