Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-07-2021

Pod koniec lipca, w dniach 26-31.07.2021 r. blisko 70 młodych ludzi z Polski i Niemiec w wieku 9-18 lat spotka się na terenie Kühlhaus w Görlitz, aby przez cały tydzień, pod opieką profesjonalnych opiekunów i opiekunek, zanurzyć się w CYRKUSowy świat.

W tym roku młodzi cyrkowcy będą mieli do wyboru aż osiem różnych warsztatów: akrobatykę, żonglerkę, klaunadę, budowę kulis, monocykl, zespół muzyczny, akrobatykę powietrzną i coś zupełnie nowego: studio radiowe. Oprócz tego znajdzie się również miejsce na czas wolny, a także liczne zajęcia językowe, gry i zabawy.
W trakcie warsztatów prowadzący korzystają ze specjalnego medium, jakim jest międzynarodowa pedagogika cyrkowa, co pozwala młodym uczestnikom z dwóch krajów naturalnie, w formie zabawy i bez bariery językowej nawiązać ze sobą kontakt.

Tydzień projektowy zakończy się tradycyjnym, otwartym dla gości z zewnątrz, występem CYRKUSowym, który odbędzie się w sobotę, 31 lipca o godz. 15.00 w Kühlhaus w Görlitz. (z zastrzeżeniem zmian w przypadku zmiany sytuacji pandemicznej).


CYRKUS w lecie | im Sommer 2020 to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V., we współpracy ze stowarzyszeniem Klanza Bogatynia (Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA – Oddział w Bogatyni); dofinansowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), Sparkassenstiftung Oberlausitz-Niederschlesien oraz
Dyrekcję krajową Saksonii (Landesdirektion Sachsen) - projekt współfinansowany z podatków na podstawie budżetu uchwalonego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

www.cyrkus.eu

Tydzień drzwi otwartych
13.-17.09.21 r.

KulturBrücken Görlitz e.V.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...