Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-07-2021

W połowie lipca zwołano nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Lubań. Radni głosowali nad uchwałami dotyczącymi zmian w budżecie oraz przedłużenia najmu jednej z nieruchomości gminy.

Zastrzyk gotówki płynący z Urzędu Marszałkowskiego, otrzymany w ramach konkursu "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021", był jedną z przyczyn korekty finansowej. W związku z otrzymanym dofinansowaniem należało wprowadzić do budżetu miasta kwotę 123.658,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację zadania, o którym pisaliśmy w artykule „Remont chodników na Wojska Polskiego/Kopernika”. Kolejne zmiany w budżecie ujmowały inne miejskie wydatki, w tym zarezerwowanie 370 tys. zł na przebudowę wspomnianych wyżej ciągów pieszych,  5 tys. zł na czyszczenie zniszczonego obelisku na cmentarzu na Kamiennej Górze, 50 tys. zł na dostosowanie budynku urzędu miasta w obszarze przepisów przeciwpożarowych, 5 tys. zł na aktualizację gminnej ewidencji zabytków oraz 12 tys. zł na aplikację wyszukującą nieprawidłowości w deklaracjach za odpady. Dodatkowo zwiększono o około 32 tys. zł dotację dla niepublicznych przedszkoli miejskich, 8 tys. zł przekazano na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 tys. zł na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaś 30 tys. zł dla Miejskiego Domu Kultury w związku z organizacją "Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego - Bukowińskie Spotkania 2021. Jednocześnie o prawie 400 tys. zł zmniejszono środki na zadanie "Przebudowa budynku Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 6 w Lubaniu - etap II". Ma to w związek z planowanym przesunięciem realizacji inwestycji na następny rok i możliwością wykorzystania tych środków na bardziej naglące sprawy. Na podstawie omówionych działań dokonano zmian w planach finansowych jednostek. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zwiększył plan wydatków o kwotę 20 tys. zł, zaś Urząd Miasta Lubań zwiększył plan dochodów o kwotę 123.658,00 zł oraz zwiększył plan wydatków o kwotę 103.658,00 zł.

W trakcie obrad żaden z radnych nie widział przeszkód w wyrażeniu zgody na przedłużenie o kolejne pięć lat najmu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Lubań. Nieruchomość ta położona jest w Lubaniu przy ul. Górnej 1 i użytkuje ją Zespół Szkół Społeczno-Medycznych w Lubaniu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności oświatowej. Tym samym obie uchwały prezentowane na XLI sesji zostały przyjęte.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...