Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-06-2021

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Lubaniu meldują zrealizowanie ostatniego modułu „Odwaga”.

Zajęcia rozpoczęliśmy jak zawsze od określenia naszego nastroju na emocjometrze. Następnie rozmawialiśmy o strachu, o tym kiedy się boimy, czego się boimy najbardziej. Kosztowało nas to trochę odwagi, aby opowiedzieć sobie w grupie o naszych lękach, strachach, zmorach, które mogą nawiedzić każdego zarówno w dzień, jak i w nocy. W życiu realnym i we śnie! Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Mateuszek boi się ciemności”. Bardzo spodobała nam się trzymająca w napięciu animacja „Dziecko Grufołaka”. Z kleksa wykonaliśmy stracho – oswajacza. Wykłady Uniwersytetu Dzieci przekonały nas, że strach jest czymś naturalnym w życiu człowieka i można sobie z nim poradzić. Zdobyliśmy swoje SUPERMOCE i przypomnieliśmy sobie super bohaterów. W ramach eksperymentów z odwagą przeprowadziliśmy doświadczenia z balonami, które wywołały wiele radości i ekscytacji. Do wyciszenia tych emocji przydała nam się relaksacja przy muzyce. Na koniec zajęć nasze lęki zamknęliśmy w słoikach już na zawsze. Dzięki zajęciom przekonaliśmy się, że strach ma wielkie oczy, ale mało mocy! Moduł bardzo nam się podobał i wiele nauczył.

                                                                                                             A.D.

Kochani!
Jako koordynator projektu chciałabym każdemu z Was podziękować za piękny, pełen emocji i wrażeń rok szkolny. Dzięki wszystkim działaniom zbudowaliśmy wspaniały zespół pełen empatii, życzliwości, odwagi do realizacji celów. Życzę Wam pięknej podróży po świecie emocji oraz nowych wspaniałych doświadczeń.
Dziękuję za wspólną przygodę!
                                                                                                   p. Agnieszka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...