25-05-2021

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są płochliwe i delikatne, zupełnie pozbawione agresji. Szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci.

Głaskanie i przytulanie alpak pomaga dzieciom rozluźnić się i otworzyć. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt.  Dzieci wysłuchały  wielu ciekawostek o alpakach.  Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzątka jego ulubionym przysmakiem – marchewką oraz mógł z nim pospacerować. Dziękujemy Radzie Rodziców za tak miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka.

J.W.