28-10-2020

W Galerii Łużyckiej można oglądać prace uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji jubileuszu 800-lecia Miasta Lubań oraz 15-lecia firmy Ponar Lubań.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku do 6 lat mieszkających w Lubaniu oraz przedszkolaków uczęszczających do przedszkoli działających na terenie miasta. Ich zadaniem było zaprezentowanie w dowolnej technice plastycznej, jak wyobrażają sobie swój świat, otoczenie, rodzinę lub samego siebie za 15 lat. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - do 4 lat i II kategoria - 5-6 lat. Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, technika wykonania, oryginalność pracy, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej wartości artystyczne. Nagrody zostały przyznane następującym uczestnikom:

KATEGORIA I, do 4 lat

I miejsce: Małgorzata Gryglewicz (Przedszkole Miejskie nr 3 w Lubaniu)

II miejsce: Kryspin Krupski (Niepubliczne Przedszkole Biały Miś w Lubaniu)

III miejsce: Liliana Janoszek (Niepubliczne Przedszkole Biały Miś w Lubaniu)

KATEGORIA II, 5-6 lat

I miejsce: Wiktoria Borowska (Przedszkole Miejskie nr 3 w Lubaniu)

II miejsce:

Rozalia Gembus (Planeta Uśmiechu Niepubliczne Przedszkole Edukacyjne w Lubaniu)

Kacper Kostrzewa (Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Lubaniu)

III miejsce: Antoni Demjanowicz (Akademia Malucha Niepubliczne Przedszkole Językowe w Lubaniu)

Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie, którą można obejrzeć indywidualnie w Galerii Łużyckiej, Rynek-Sukiennice 38, do dnia 31 października 2020 r.