16-09-2020

16 września z okazji zbliżającego się Dnia Przedszkolaka dzieci uczestniczyły w przedszkolu w słodkich i zakręconych w warsztatach.

Tego dnia poznaliśmy tajemnicę i historię powstawania słodyczy , oraz na własne oczy zobaczyliśmy jak tworzą się kolorowe, słodkie lizaki. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia samodzielnie wlasnego wymarzonego lizaka. Prowadząca p. Asia na początku pokazała jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały jak sama rozciągała masę, by ją utlenić i nadać sprężystości. A potem pokazała dzieciom jak ją zawijać, by zrobić lizaka. Bardzo istotne jest to, że w tych słodyczach nie ma konserwantów, a smaku dodają naturalne barwniki. Zabawę miały nie tylko dzieci ale cały presonel przedszkola.