Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-08-2020

Mimo wakacji w szkole na Księginkach tętni życie. Jednak tematem wiodącym nie jest tym razem nauka, a remontowanie.

Pod koniec maja rozpoczęła się przebudowa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubaniu. Prace mają na celu przystosowanie obiektu szkolnego do potrzeb  przenoszonego tam Przedszkola Miejskiego nr 1. Od września budynek będzie służył zarówno uczniom, jak i przedszkolakom.

Roboty prowadzone w obiekcie związane są głównie ze zmianą układu funkcjonalnego pomieszczeń oraz dostosowaniem budynku do aktualnych wymagań technicznych. W ramach zleconych robót dokonano wymiany stolarki drzwiowej i okiennej oraz przebudowano wejścia do szkoły i schody zewnętrzne. W salach wewnątrz budynku wykonano nowe okładziny ścienne i podłogowe, przebudowano toalety, zaś w pomieszczeniach służących jako komunikacja zgodnie z zaleceniami zainstalowano nowoczesne drzwi przeciwpożarowe wraz z urządzeniami służącymi oddymianiu pomieszczenia. Ponadto obiekt wyposażono w kurtynę powietrzną poprawiającą efektywność energetyczną budynku szkoły. Urządzenie to poprzez minimalizację niekontrolowanej wymiany powietrza pozwala utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu mimo częstego otwierania drzwi wyjściowych (przy mrozach czy upałach).

- Przebudowa obejmuje również szereg innych działań mających na względzie podniesienie poziomu funkcjonalności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa budynku, jak również jego otoczenia – nadmienia Zastępca Burmistrza Miasta Lubań, Mateusz Zajdel. -  Wśród dodatkowych działań warto wspomnieć o wykonaniu pomieszczeń higieniczno – sanitarnych oraz remoncie innych sal. W ramach realizowanego projektu na terenie szkoły pojawił się już nowy, ogrodzony plac zabaw dla przedszkolaków. Docelowo szykujemy też sportowo-rekreacyjną niespodziankę dla uczniów. Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to we wrześniu młodych lubanian powita odnowiony obiekt oświatowy – dodaje burmistrz M. Zajdel.

W budżecie miasta na realizowaną inwestycję przeznaczono 1 244 079, 20 zł. Wykonawcą projektu jest firma ZOBUD z Zaręby.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...