Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-07-2020

W najbliższym czasie przejazd przez centrum miasta będzie trudniejszy. Gmina Miejska Lubań 27. lipca rozpoczyna przebudowę kolejnych ulic w rejonie starego miasta.

remont tkackiej

W pierwszej połowie bieżącego roku informowaliśmy, że Gmina Miejska Lubań znalazła się na liście gmin objętych dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Zadaniem zatwierdzonym do dofinansowania w 2020 r. jest przebudowa ulic: Tkackiej, Mikołaja i Granicznej.

Prace wykona wyłoniona w przetargu firma Ogrody Jagielski z Bolesławca. Szacunkowa, wartość projektu wynosi 1 404 535,00 złotych. W tej chwili kwota dofinansowania wynosi 983 174,00 złotych, zaś wkład własny gminy to 421 361,00 zł. Ostateczne sumy związane z przebudową ulic poznamy już po zakończeniu prac.     

Inwestycja drogowa zakłada przebudowę ulic: Granicznej i Mikołaja oraz części ulicy Tkackiej, zgodnie z  załączoną mapką. Jednak wszystko wskazuje na to, że w ramach środków jakie mają być pozyskane z Funduszu Inwestycji Samorządowych, ostatecznie uda się przebudować całą ulicę Tkacką oraz Grunwaldzką.
W ramach zadania planuje się wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników oraz przebudowę oświetlenia i kanalizacji deszczowej.
Aby inwestycja przebiegała sprawnie i była jak najmniej uciążliwa dla użytkowników ruchu drogowego prace będą prowadzone etapami.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem roboty mają się zakończyć jeszcze jesienią bieżącego roku. 
Wykonawca rozpocznie prace od ulicy Mikołaja.

Warto dodać, że inwestycje prowadzone w najstarszych częściach Lubania to gratka dla miejscowych historyków. Archeolodzy już zacierają ręce na myśl o możliwości zbadania kolejnego fragmentu naszego miasta, które w tym roku obchodzi swoje osiemsetlecie.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...