20-02-2015

W dniu 09 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas IV-VI. W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów wyłonionych w przesłuchaniach klasowych. Wszystkie wiersze związane były tematycznie z hasłem: Świat wokół nas. Jury oraz publiczność najbardziej poruszyły prezentacje uczennic: Kornelii Orlik z klasy IV a, Patrycji Łazarowicz i Wanesy Szylin z klasy VI b. Podczas etapu powiatowego konkursu Szkołę Podstawową nr 1 będzie reprezentowała laureatka I miejsca - Kornelia Orlik, która powie wiersz Niebo Wisławy Szymborskiej. Społeczność szkolna życzy utalentowanej recytatorce powodzenia.

T.B. zdj. B.K.