02-07-2014

W listopadzie 2013 r. uczniowie SP 1 w Lubaniu przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku „Szkoły w Ruchu”.

Jedynka zawsze lubiła sport, więc możliwość sprawdzenia się w kolejnych sportowych zmaganiach bardzo się nam spodobała.
Wspólnie z nauczycielami uczestniczyliśmy w wielu działaniach sportowych. Były to:
• zajęcia na basenie,
• lekcje wychowania fizycznego( rzuty piłeczką palantową, piłka siatkowa, piłka koszykowa),
• konkurs dla klas IV – VI „Bezpiecznie w domu, szkole i na drodze” – ruch drogowy i zasady udzielania pierwszej pomocy,
• zajęcia korekcyjne,
• rozgrywki na różnych poziomach:
 klasy II – zabawy ruchowe,
 klasy IV – „ Rzucanka siatkowa” i „dwa ognie”
 klasy V – turniej koszykówki
• „ Z Babcią i Dziadkiem ćwiczę, gram i śpiewam” – impreza klasy IIa
• „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” – lekcja klasy I a
• Zorganizowanie wystawy „Sport to moja Pasja”, na której zaprezentowano naszych najlepszych sportowców, dla których sport jest życiową pasją. Są to:
Radek Puzio i Mateusz Wójcik – pływanie
Bartosz Szyszło i Jakub Kowalczyk - piłka nożna

Wszystkie nasze działania przyniosły nam satysfakcję i wielką radość, ponieważ w maju 2014 r. otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły w Ruchu”.

M. CH. , B.K.