Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-01-2012

Od 1 lipca 2011r. obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej na podstawie, której osoba chcąca założyć działalność gospodarczą może to zrobić nie wychodząc z domu.

Wystarczy wejść na stronę internetową Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) www.ceidg.gov.pl, zalogować się do systemu i wypełnić wniosek (formularz CEIDG-1 ).

Od 1 stycznia 2012r. organem ewidencyjnym w zakresie działalności gospodarczej jest Minister właściwy do spraw gospodarki, już nie Burmistrz Miasta Lubań. W związku z tym także zmian we wpisach, zgłoszenie zawieszenia i wznowienia działalności oraz wykreślenia wpisu należy dokonywać w CEIDG. 

Osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera i Internetu mogą nadal skorzystać z pomocy pracownika Wydziału Infrastruktury Społecznej w Urzędzie Miasta przy ul. Mickiewicza 6, II piętro, pokój nr 8, w godz. od 8.00 do 15.00, tel. 75 6464 427 lub 75 6464 444.

Zobacz film o tym jak zarejestrować firmę przez CEIDG

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...