Przedszkola

Aktualności:

Karnawałowy bal

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola wspaniale bawiły się na balu karnawałowym.

Spotkanie z książką

Na przełomie grudnia i stycznia „trójkowe” starszaki z grupy IV, V, VI i VII brały udział w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez bibliotekarzy  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaniu.

Marzenia do spełnienia

Dnia 22 stycznia dzieci z naszego przedszkola obejrzały w MDK „ Osadnik” przedstawienie pt. „Marzenia do spełnienia”.

29-01-2014

NA TROPACH INDIAŃSKIEJ MUZYKI W NP1

Dawno, dawno temu, kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę… Ale przecież ona już tam była od dawna! Co więcej, mieszkali tam niesamowici ludzie. Nazwano ich Indianami, a ich kultura przetrwała do dziś.
W ramach comiesięcznych koncertów umuzykalniających dzieci z PN Nr 1 uczestniczyły dzisiaj w niecodziennym wydarzeniu.
Dzięki naszym zagranicznym gościom, przenieśliśmy się do dawnej Ameryki. Poznaliśmy zwyczaje, ubiór, język, muzykę i tańce wykonywane przez potomków Indian. Zaskoczyli nas niejedną ciekawą historią!

26-01-2014

Babciu i Dziadku kocham Was!

„Dziś dla Babci słońce mamy
I całuski dla Dziadziusia!
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia!
Babciu i Dziadku żyjcie lat dwieście
Bo dla nas jesteście najlepsi w całym mieście!”

26-01-2014

Niecodzienna wystawa

,, Żeby wiedzieć dokąd iść, trzeba wiedzieć skąd się przyszło.” Pod tym hasłem starszaki z grupy V urządziły wystawę w przedszkolu.

23-01-2014

DZIEŃ BABCI I DZADKA W NP1.

PĘDZĄ WNUKI ULICAMI

Z OGROMNYMI LAURKAMI

TE LAURKI PEŁNE KWIATÓW

SĄ DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW

A DZIADKOWIE WRAZ Z BABCIAMI

JUŻ CZEKAJĄ POD DOMAMI

PRZEZ LORNETKI PATRZĄ W DAL

WYSTROJENI JAK NA BAL

TO NIE KONIEC PRZYJEMNOŚCI

NIOSĘ JESZCZE WAM SŁODKOŚCI

PYSZNY SERNIK PRZYSTROJONY

Z MIŁOŚCI ZROBIONY

22-01-2014

Moja babcia i mój Dziadek

O randze obchodów Święta Babci i Dziadka w przedszkolu nikomu nie trzeba przypominać. Obok Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka jest to najważniejsze święto w roku, najważniejsze, bo bardzo mocno przeżywane przez dzieci – głównych gospodarzy tych uroczystości.

22-01-2014

Zajęcia otwarte dla rodziców

W ramach wdrażania programu "Multimedialne przedszkole- program edukacji przedszkolnej", grupa III :Słoneczka" zaprosiła rodziców na zajęcia pokazowe "Drzewo genealogiczne", które odbyło się dnia 13.01. 2014r. z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego.

21-01-2014

SZANOWNI GOŚCIE W NP1

W piątek 5 latki z Przedszkola Niepublicznego Nr 1 gościły u siebie z wizytą pracownice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu wraz z p.dyrektor Małgorzatą Piotrowską . Wcześniej dzieci kilkakrotnie odwiedzały bibliotekę, a teraz miały okazję odwdzięczyć się za bardzo serdeczne przyjęcia. Miło nam było również gościć nasze starsze koleżanki i kolegów z kl. I SP Nr 1 w Lubaniu wraz z wychowawczynią p. Bożeną Kołodziejczak. Mamy nadzieję, że współpraca również zaowocuje wieloma sympatycznymi spotkaniami. Dzieci utrzymały gości w świątecznym nastroju zapraszając do wspólnego kolędowania podczas "Jasełek".