Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

08-06-2021

Najlepsi w kraju z języka angielskiego!

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Orzeł Języka Angielskiego 2021” wśród klas 7-8.

08-06-2021

Nie ma to jak szachy czy warcaby na świeżym powietrzu!

Partia szachów czy gra w warcaby na świeżym powietrzu to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Z pewnością wie o tym klasa 4a, która pod opieką wychowawcy i jednocześnie prowadzącego Szkolne Koło Szachowe, pana Marcina Ludwarda,

02-06-2021

Aktywnie, zdrowo i kolorowo z okazji Dnia Dziecka!

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” (Jan Paweł II) – to jeden z cytatów o dzieciach, obok którego nie można przejść obojętnie.

02-06-2021

Mamy Laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021” wśród klas 7-8!

Bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest niełatwą sztuką. W dniu 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z ortografią w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021”.

30-05-2021

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 25-27 maja br. uczniowie klas ósmych zmagali się z egzaminem sprawdzającym ich wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z języków obcych nowożytnych. Do testu przystąpili wszyscy ósmoklasiści naszej szkoły - 47 uczniów.

25-05-2021

Sukcesy sportowe w kolarstwie szosowym uczennic lubańskiej Jedynki

Nie bez przyczyny mówi się, że „szosa” to królowa wszystkich dyscyplin kolarskich. Jest najbardziej rozpoznawalną konkurencją w rodzinie sportów rowerowych. Na poważnie uprawiają ją nasze uczennice – na co dzień zawodniczki Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań.

25-05-2021

Mamy Laureatów Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021”!

Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu wojewódzkiego „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021” było pożegnanie, a jego głównym założeniem-propagowanie idei pokoju oraz uświadomienie jego wartości jako przeciwwagi dla agresji i wrogości, ...

25-05-2021

Laureaci ogólnopolskiego konkursu z lingwistyki matematycznej Wieża Babel

Czym są zagadki logiczne? To wszelkiego rodzaju zadania, przy których należy nieco pogłówkować, by znaleźć nieoczywiste rozwiązania. Poza zwykłą rozrywką zagadki wpływają na umiejętność logicznego myślenia, a przecież ono zawsze jest w cenie!

16-04-2021

Sukcesy w zDolnym Ślązaku Fizycznym i Historycznym uczniów SP1!

Z przyjemnością informujemy, ż uczniowie naszej szkoły zakończyli z ogromnym sukcesem tegoroczne zmagania konkursowe zDolnego Ślązaka Fizycznego oraz Historycznego.

16-04-2021

Konkurs wielkanocny w SP1

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole konkurs wielkanocny pod hasłem „Pisanka wielkanocna”. Organizując konkurs, chcieliśmy stworzyć naszym uczniom mozliwość prezentacji własnych dokonań twórczych oraz powrócić do tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...